طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت برای دستگاه های Ipad

در حال حاضر استفاده از دستگاه های Ipad بسیار رایج شده است و بسیاری از کاربران علاقه دارند که وب سایت های خود را در این دستگاه ها مشاهده نمایند. اما با توجه به اینکه صفحه نمایش این دستگاه ها نسبت به لپ تاپ ها و کامپیوترها کوچک تر است، چگونه می توان طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت را برای Ipad انجام داد؟

 

موضوع اصلی مقاله امروزه ارائه نکاتی در مورد طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت برای Ipad می باشد که امیدواریم مفید واقع شود.

استفاده از html 5 و css3 برای طراحی سایت Ipad

Ipad، از html5 و CSS3 پشتیبانی می کند به همین خاطر به راحتی می توانید اینگونه سایتها را پیاده سازی نمایید زیرا این تکنولوژی بهترین راه حل برای پیاده سازی سایت های Ipad می باشد.

جاوا اسکریپت

همانند آیفون، ipad نیز از جاوا اسکریپت پشتیبانی می نماید. اگر به دنبال یک جاوا اسکریپت مناسب برای طراحی سایت خود هستید، در جستجوهای خود از کلمه jQTouch استفاده کنید تا پلاگین jQuery، برای پیاده سازی سایتهای ورژن موبایل برای شما نمایش داده شود.

لمس کردن نه کلیک کردن

این نکته یکی از نکاتی است که باید در طراحی سایتهای Ipad و آیفون توجه داشت. هر دو این دستگاه ها لمسی هستند و توانایی کلیک را ندارند به همین خاطر همیشه فضای کافی برای انگشت کاربر در نظر بگیرید تا بتواند به راحتی سایت را مشاهده و از قسمت های مختلف آن استفاده نمایند.

طراحی سایت Ipad فرندلی برابر با طراحی سایت موبایل فرندلی نیست.

از آنجا که صفحات نمایشگر Ipad به مراتب بزرگتر از دستگاه های موبایل هستند به همین خاطر اگر شما یک سایت ورژن موبایل را در Ipad باز کنید به علت عرض زیاد صفحه، می بایست فضای خالی زیادی بین آیتمهای صفحه قرار داد که ظاهر خوبی ندارد. اما برعکس آن امکان پذیر است.


Copy

فنی مهندسی علم و وصنعت خواجه نصیر

مطالب مرتبط

  ثبت شکایات

  قوانین آگهی نامه

  قوانین وبسایت

   

  logo-samandehi

  آدرس : ایران - تهران، زعفرانیه

  صندوق پستی 1458-19395

  تلفن :

  +982122750210

  +982122750380

  +982122750430

  نمابر:

  +982122750569

  همراه:

  +989128361805

  ایمیل:

  info@sanatiran.com

  وبسایت:

  www.sanatiran.com

  عضویت در خبرنامه

  ... و یا ایمیل خود را وارد کنید.

   
  تماس با ما

  *نام:

  ايميل:

  *پيام: