ترافیک سایت را با تجزیه و تحلیل سئوی رقبای خود بهبود دهید.

برخی از کاربران فکر می کنند که با انتخاب یک دامنه، هاست و بهینه سازی کدهای HTML می توانند ترافیک سایت را افزایش دهند. در حالیکه لینکها، یکی از اجزای کلیدی استراتژی سئو هستند و ارتباط بین سایتهااحتمالا مهمترین عامل برای افزایش ترافیک سایت می باشد.

با دانستن این نکته که چه لینکی مناسب است و چگونه روی سایت شما تأثیر می گذارد، می توانید در زمان و پول خود صرفه جویی کنید.

هدف واقعی سئو

اول از همه بروی هدف واقعی سئو تمرکز کنید؛ بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی است که با استفاده از آن صفحات سایت در رتبه های اول لیست نتایج جستجو قرار می گیرند.

تحقیقات انجام شده بر روی حرکت چشم کاربران سایت نشان می دهد که 3 لینک اول موتورهای جستجو، 100 درصد توجه جستجوگران را جلب می کنند. این بدان معنی است که در رتبه های پایین تر از 3، ممکن است ترافیک را از دست بدهیم. اما با رقابتهای زیادی که برای یک کلمه کلیدی وجود دارد چگونه مطمئن شویم که سایت در نتایج جستجو دیده می شود؟ 

در این مقاله نکاتی برای تجزیه و تحلیل صفحات رقیب که در رتبه های 1 تا سه موتورهای جستجو قرار دارند، ارائه شده است امیدواریم مفید واقع شود.

رقبای بزرگ

مراقب باشید که رقبای شما رسانه های ملی و بین المللی، سایتها و وبلاگهای موتورهای جستجو (همانند وبلاگ گوگل)، افراد مشهور و مارکهای جهانی نباشند زیرا گرفتن جایگاه آنها تقریبا غیر ممکن است و احتمالاً هیچ شانسی برای دستیابی به 3 نتیجه اول وجود ندارد مگر اینکه شما هم یک برند مشهور باشید.

 

پیج رنک رقبا

پیج رنک سایت خود را با رقبا مقایسه کنید و لیستی از صفحات دارای پیج رنک بالاتر نسبت به شما را تهیه نمایید.

بک لینکها سایت رقیب

شاید خیلی از شما در مورد بک لینک اطلاعات نداشته باشید که در این بخش به توضیح آن می پردازیم.

 

بک لینک چیست؟

هر گونه لینک به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگر بک لینک نامیده می شود. گوگل اهمیت زیادی برای بک لینکها هم از نظر تعداد و هم از نظر میزان محبوبیت وب سایت پیوند دهنده قائل است و اگر درست از آن استفاده شود ترافیک سایت را افزایش می دهد.

حال به موضوع اصلی مقاله بر می گردیم اگر می خواهید برای افزایش ترافیک سایت رقبای خود را تحلیل کنید یکی از راهکارها بررسی بک لینکها رقبای شما می باشد که با بررسی آنها می توانید اطلاعات خوبی در مورد رقبا داشته باشید.

رقبای من از چه سایتهایی لینک دریافت کردند؟

پیج رنک سایت لینک دهنده چقدر است؟

Anchor Text های که رقبا استفاده کرده اند چیست؟

چه عبارتی کلیدی برای Anchor Text استفاده شده است؟

روشهای دیگر برای افزایش ترافیک سایت

مراقب باشید که مطالب سایت در مدلهای مختلف در نتایج جستجو ظاهر شود. در حال حاضر 7 مدل محتوا داریم که می توان از آنها برای بهینه سازی سایت استفاده نمود که از جمله آنها می توان به عکس، ویدئو، اخبار، صفحات شبکه های اجتماعی و غیره اشاره داشت که هر کدام از آنها به شما در افزایش ترافیک سایت کمک می کند. 


Copy

فنی مهندسی علم و وصنعت خواجه نصیر

مطالب مرتبط

  ثبت شکایات

  قوانین آگهی نامه

  قوانین وبسایت

   

  logo-samandehi

  آدرس : ایران - تهران، زعفرانیه

  صندوق پستی 1458-19395

  تلفن :

  +982122750210

  +982122750380

  +982122750430

  نمابر:

  +982122750569

  همراه:

  +989128361805

  ایمیل:

  info@sanatiran.com

  وبسایت:

  www.sanatiran.com

  عضویت در خبرنامه

  ... و یا ایمیل خود را وارد کنید.

   
  تماس با ما

  *نام:

  ايميل:

  *پيام: