بهینه سازی سایت، نکته ای مهم در طراحی سایت

بسیاری از شرکت ها در طراحی سایت خود از انواع راه های تبلیغاتی مثل پرداخت به ازاء هر کلیک، رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و راه ها سنتی تبلیغات استفاده می کنند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند. یکی از نقاط بحرانی که بسیاری از شرکت ها در تبلیغ از طریق آن با شکست مواجه می شوند، سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد.

اکثر بازدیدکنندگان از طریق موتورهای جستجو وب سایت ها را بازدید می کنند، حتی اگر URL سایت را از قبل بدانند. ممکن است قوانین سئو دلهره آور به نظر بیاید، اما قوانین پایه ای آن بسیار آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. تولید محتوای با کیفیت که مردم دوست دارند در سایت ها ببینند یکی از مسائل اصلی در بحث بهینه سازی سایت می باشد. همچنین ارائه یک رابط کاربری دوستانه، جذاب و کاربردی نه تنها احساس خوبی را به کاربر القا می کند بلکه رنکینگ سایت را در موتورهای جستجو بالا می برد.

Google Panda update امکان جدیدی را به الگوریتم های گوگل اضافه کرده است که به طور هوشمند، در مورد محتوای موجود در سایت شما قضاوت کرده و آن را می سنجد.

گوگل برای این که هر کاربر بتواند با اولین جستجو، نتیجه مورد نظر خود را پیدا کند الگوریتم های خود را تصحیح کرده است. این نشان دهنده ثابت قدم بودن گوگل در تلاش های خود برای بهبود و اصلاح فرآیند جستجو می باشد. به دلیل این که محتوای مورد علاقه مردم تبلیغات نیست، Panda updates هم بر آن تأکید می کند که اطلاعات و محتوای مفید سایت شما را برگزیند. سایت هایی که می خواهند در رنکینگ بالای گوگل قرار بگیرند باید صفحاتی با محتوای عمیق که به خوبی نوشته شده، داشته باشند.

همچنین محتوا باید منحصر به فرد باشد؛ زیرا هر باری که محتوای شما مجدداً استفاده می شود ارزش آن در گوگل کمتر می شود و رنکینگ سایت پایین تر می آید. استفاده از کلمات مرتبط در میان متن، متون صفحات سایت را آسان تر مشخص می کند، و رنکینگ بالا را راحت تر عملی می کند.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در طراحی سایت نیز موجب آسیب زدن به رنکینگ سایت می شود؛ پس باید آن ها را به صورت طبیعی در مکان درست به کار ببرید.

با بروز رسانی محتوای یک سایت، موتور های جستجو در می یابند که اطلاعاتی جدید به سایت اضافه شده است؛ در این صورت باعث افزایش رنکینگ می شود.

معماری سایت

آسان ساختن مسیریابی یک سایت برای کاربران، شانس بالا بردن رنکینگ را در موتورهای جستجو افزایش می دهد. تمامی صفحات باید با مسیریابی درست، به صفحه اصلی متصل شود. البته صفحات کم اهمیت تر هم باید به راحتی در منوها قابل دسترسی باشد. در طراحی سایت، عنوان صفحات باید منحصر به فرد، کوتاه و با قابلیت مطالعه آسان باشد. برخی از کسب و کارها در تمامی صفحات سایت، اسم کامل برند خود را قرار می دهند که این امری غیر ضروری و ناعاقلانه است. همانند محتوای شما، عنوان ها و شرح ها باید منحصر به سایت شما باشد.

استفاده کردن مجدد از عنوان ها و شرح ها در صفحات منحصر به فرد، کارت قرمزی برای کرولرهای موتورهای جستجو می باشد و کاهش رنکینگ سایت را به دنبال خواهد داشت.

لینک های داخل سایت نیز، چه در منوها و چه در خود محتوا باید بهینه سازی شده باشد.

در گذشته، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو تفاوت بسیار زیادی با ایجاد یک تجربه خوب کاربری داشت. در اصل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی برای افزایش رنکینگ، در بهینه سازی سایت ها بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. اما این تکنیک ها و روش های قدیمی در بهینه سازی سایت ها از رده خارج شده اند و استفاده نمی شوند. در عوض، وب سایت هایی باید طراحی گردند تا به کاربران تجربه ای مثبت و مفید با محتوای منحصر به فرد ارائه دهند.

به همان نسبت که موتورهای جستجو، الگوریتم های خود را اصلاح می کنند شما هم سعی کنید که در چارچوبی که موتورهای جستجو تعیین کرده اند وب سایت خود را طوری طراحی کنید که با متدهای بهینه سازی هماهنگ باشد. در این صورت افزایش رنکینگ سایت در موتورهای جستجو مشاهده خواهد شد. 


Copy

فنی مهندسی علم و وصنعت خواجه نصیر

مطالب مرتبط

  ثبت شکایات

  قوانین آگهی نامه

  قوانین وبسایت

   

  logo-samandehi

  آدرس : ایران - تهران، زعفرانیه

  صندوق پستی 1458-19395

  تلفن :

  +982122750210

  +982122750380

  +982122750430

  نمابر:

  +982122750569

  همراه:

  +989128361805

  ایمیل:

  info@sanatiran.com

  وبسایت:

  www.sanatiran.com

  عضویت در خبرنامه

  ... و یا ایمیل خود را وارد کنید.

   
  تماس با ما

  *نام:

  ايميل:

  *پيام: